Zakończenie projektu „Poprawa warunków bytowych dziewcząt przebywających w Placówce na osiedlu Willowym”

 

logotyp1logotyp2

W dniu 15.09.2015r. zakończyliśmy projekt „Poprawa warunków bytowych dziewcząt przebywających w Placówce na osiedlu Willowym” współfinansowany w 85% w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Dzięki tym działaniom wnętrze placówki zostało całkowicie odświeżone – odmalowane są ściany w pomieszczeniach użytku wspólnego, pokojach dziewcząt oraz pomieszczeniach biurowych. Wymieniona jest podłoga w pokojach mieszkalnych oraz salach użytku wspólnego. Drzwi wewnętrzne w Placówce zostały odrestaurowane i pomalowane. Wysoki, przestronny hol zyskał nowy wygląd przez położenie jasnej tapety winylowej. W kuchni mamy nowe flizy na podłodze i ścianie a w jadalni na kolorową tapetę.

Wraz ze zrealizowanym remontem poprawił się standard budynku, a tym samym jakość życia wychowanek. W wyniku realizacji inwestycji poprawiła się funkcjonalność i estetyka obiektu co wpłynie również na wzrost komfortu użytkowania budynku zarówno przez wychowanki jak i przez zatrudniony personel. W ramach projektu zakupione zostało wyposażenie do poszczególnych pomieszczeń, zarówno pomieszczeń z których korzystają wszystkie dziewczęta jak i do pokoi mieszkalnych. Placówka została doposażona w nowy sprzęt agd i rtv (m.in. telewizor, komputer, odkurzacz, pralki, lodówka), nowe meble dla wychowanek (szafy na ubrania oraz biurka i szafki nocne) oraz sprzęt sportowy (rowery oraz bieżnia treningowa). Jeden z pokoi został przeznaczony na pokój terapeutyczny m. in. do zajęć socjoterapii, i wyposażony w pufy oraz regał na materiały terapeutyczne. Poprawiła się jakość opieki nad wychowankami poprzez udział kadry w specjalistycznych szkoleniach. Pracownicy placówki wzięli udział w 5 szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe.

Odnowione, wyremontowane, doposażone i lepiej przystosowane do potrzeb dziewcząt pomieszczenia przyczynią się z całą pewnością do lepszego i efektywniejszego wykonywania zadań IPO-W oraz realizacji celów, a tym samym do podniesienia standardu usług świadczonych przez naszą Placówkę.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 123 080,66 zł w tym dofinansowanie ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy to suma 104 618,56 zł.

Ten wpis umieszczono w kategorii Aktualności.
  • My na Facebooku

  • Galeria