Budynek

     Budynek, który zajmuje placówka nie wyróżnia się w architekturze osiedla. Jest to jeden z wielorodzinnych domów mieszkalnych na osiedlu willowym. Dzięki temu, że jest to przerobiony dla potrzeb Placówki budynek mieszkalny, to atmosfera w nim panująca jest bardziej rodzinna. Dom IPOW jest jednopiętrowy i posiada piwnicę. Co daje duże możliwości zagospodarowania przestrzennego.

Nasze wychowanki mieszkają w pokojach na piętrze. W sumie posiadamy tam siedem pokoi (2 pokoje jednoosobowe, 3 pokoje dwuosobowe oraz 2 pokoje trzyosobowe). Tam również mieszczą się dwie łazienki oraz świetlica rekreacyjna zwana potocznie telewizyjną. Na parterze mieszczą się głównie pomieszczenia użytkowe tj. Kuchnia biblioteka z miejscem do cichej nauki, sala konferencyjna, gdzie odbywają się zebrania społeczności, a także pokój dyrektora, pokój wychowawców i pokój rozmów (który daje szansę na indywidualne spotkanie wychowanki i pracownika placówki oraz na szczerą rozmowę). Tu znajduje się również  dwuosobowy pokój adaptacyjny, gdzie przebywają dziewczyny przyjęte w trybie interwencyjnym, oraz nowe wychowanki w okresie adaptacyjnym. Tuż obok znajduje się osobna łazienka, aby dziewczyny czasem brudne i zaniedbane – uciekinierki z domu i placówek mogły porządnie się wykąpać.

Piwnica w IPOW nie jest miejscem, gdzie składa się niepotrzebne już rzeczy lub przechowuje konfitury, ale jest w pełni zagospodarowana. Oprócz magazynów (chemicznego i spożywczego) znajduje się tu również pralnia z suszarnią, łazienka z dwoma prysznicami, sala sportowa ze ścianką wspinaczkową (co jest elementem unikatowym w placówkach tego typu), oraz depozyt, gdzie trzymamy rzeczy wychowanek na długotrwałej ucieczce, ubrania łącznie z bielizną, dla dziewczyn, które do nas trafiają i nie mają w co się ubrać oraz inne przedmioty przydatne w pracy IPOW.

  • My na Facebooku

  • Galeria